Pane premiére, proč?

26.03.2020

V první řadě mi všichni dovolte, abych se touto cestou omluvil všem slušným lidem.

Před časem jsem vydal článek Pane premiére, ve kterém jsem se nechal unést velmi dobrým PR pana premiéra a na nějaký čas jsem podlehl iluzi, že ví, co dělá, že je naše země v dobrých rukách a že společně to zvládneme.

Ano, pochybil jsem, omlouvám se. Už si to nemyslím.

Zastavovat se nad panem prezidentem a jeho chováním je zcela zbytečné. Jednalo by se o ztrátu času jak mého, tak i vašeho.

Jak všichni víme, pan prezident si sedí někde v Lánech a přes velký tlak především na sociálních sítích se asi na radu pana Ovčáčka na 7 minut vynořil a promluvil k národu. Upřímně to ani nemusel dělat.

Pourážel ty, co již dlouho neurazil. Poděkoval Čínské lidově demokratické republice za jejich úžasný přístup a za pomoc České republice, aniž by zmínil, že se tak úplně nejednalo o pomoc, ale o úplně normální byznys, protože my jsme si tu jejich pomoc zaplatili.

Nějak mu uniklo, že my jsme zdarma do Číny poslali humanitární pomoc již 1. 3. 2020. Proč nám to minimálně neoplatili?

Pourážel umělce a vyzval herce, aby chodili hrát své divadlo do domovů důchodců, aniž by mu nějak došlo, že je karanténa.

Devizou pana prezidenta možná kdysi bylo, že si projevy nikdy předem nepsal a vždy mluvil spatra. Myslím si, že nastal čas, aby projevy četl. Ideálně aby četl projevy, které mu někdo napsal. Nebyl by to první, ani poslední státník, který by to takto dělal.

V neposlední řadě mimo soudruhů z Číny jaksi zapomněl poděkovat.

Tak mi dovolte, abych to v zastoupení pana prezidenta napravil.

Děkujeme doktorům, děkujeme sestřičkám a všem, kteří pracují ve zdravotnictví za nasazení, za to, že stojí v první linii, že riskují zdraví svá a svých rodin. Děkujeme policistům, hasičům i těm dobrovolným, děkujeme všem dobrovolníkům, kteří nezištně pomáhají všude, kde je potřeba. Děkujeme všem umělcům, kteří se snaží alespoň online vysílat a zpříjemňovat nám i tak dlouhý čas doma. Děkujeme všem prodavačům a prodavačkám, za to, že chodí do práce, že se o nás starají a mají trpělivost s těmi, kteří ještě stále nepochopili, že situace je vážná. Děkujeme všem, co sedí doma a zbytečně nevycházejí. Děkujeme učitelům, že se snaží všemi cestami učit naše děti. Děkujeme všem, kteří šijí nezištně roušky a rozdávají je všem potřebným. Děkujeme všem pošťákům, pošťačkám, úředníkům a dobrým lidem.

Děkujeme

Pane premiére, proč? Proč nám slibujete, co neumíte splnit? Proč nám mažete med kolem huby? Proč nám lžete?

Co ty sliby o kompenzacích firmám? Co ty sliby o náhradě mezd? Co ty řeči o tom, že nechcete, aby firmy propouštěly? Co ty výzvy, aby lidi nepřestávali chodit do práce?

KDE TO VŠECHNO JE?

Vždyť vy jste normální lhář!!!

Vy jste nám 24. 3. prodloužil stávající zákazy týkající se volného pohybu osob, či zavřených obchodů. Jen jste nám nějak zapomněl říct, že se nejedná o prodloužení původního Krizového opatření, ale že jste přijali doporučení Ministerstva zdravotnictví opřené o zákon o ochraně veřejného zdraví. Jinými slovy, firmy již nemají nárok na kompenzaci škod.

Trochu mě to připomíná měnovou reformu, kdy Antonín Zápotocký ještě večer 31. 5. 1953 ubezpečoval národ, že se nic takového nemůže stát a hned druhý den měli všichni prázdné účty.

A co ty vaše sliby, že pokud zaměstnavatel vyplatí zaměstnanci v karanténě 100 procent mzdy, stát mu uhradí 80 procent?

Vláda odškodní osoby výdělečně činné (OSVČ), kterým byly kvůli epidemii koronaviru uzavřeny provozovny, částkou 15 tisíc korun měsíčně. Po čtvrtečním jednání vlády to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Co vy na to pane premiére? Je to takto v pořádku? To je ta podpora státu? To důkaz toho, jak moc vám záleží, aby lidé nepřišli o práci? To je důkaz o tom, jak vám záleží na firmách, aby nezavíraly?

Ono jim totiž vážený občane došlo, že na to stát nebude mít!!!

To oni nevěděli dříve? Copak nemáme v čele všech ministerstvech odborníky? Copak si tito odborníci nenajímají jiné odborníky, aby jim za nemalé státní peníze radili? Copak tito všichni odborníci nedisponují řadou právníků, kteří by jim za státní peníze poradili a vysvětlili jednotlivé zákony dřív, než Vláda a pan premiér něco vypustí z pusy?

Co je to za amatérizmus? To si opravdu z těch lidí děláte blázny?

Víte, kolik lidí teď k 31. 3. dostane výpověď? Protože teď je všem firmám jasné, že na to nebudou mít?

Podívejte se, já pracuji ve velké a zdravé české firmě. Nikdo z nás nevedl a nevede stát, ale i v takovéto situaci, než kdokoliv z nás vyjde před lidi s nějakým prohlášením, tak to prohlášení musí mít hlavu a patu. Musí být jasné, logické a hlavně neměnné.

To, co předvádíte vy je těžký amatérizmus.

A co takhle začít u sebe? Co kdybyste si utáhli opasky a nechali si vyplácet taky jen těch 15000 Kč? Nenastal třeba čas zrušit Senát? Myslím si, že těch 81 darmožroutů by se někde upíchlo. A hned bychom ušetřili pár milionů. Co kdyby ten pán v Lánech odpočíval jen za penzi?

Co, kdybyste si škrtli všechny příplatky za ošatné, cesťáky, kanceláře. Co kdybyste propustili vaše sekretářky, řidiče, začali platit nájmy za vaše služební byty? Co kdybyste jezdili a vozili si zadky ve svých vozech a platili si benzín ze své kapsy?

Anebo ještě lépe, co kdybyste šli do karantény, šili roušky a nechali stát řídit odborníky?

Myslím, že by se nám všem ulevilo.

Je mi z vás smutno. A doufám, že to občané u příštích voleb ocení.

Je mi líto mého pochybení, že jsem byť na chvíli, ale přesto propadl pomyšlení, že byste pane premiére mohl být dobrý člověk.

Takže až se mě moji vlastní synové jednou zeptají, na co jsem v životě pyšný, tak na předních příčkách hodnot bude, že jsem vás a ani pana Zemana nikdy nevolil!!!