Hotelový host a mýdlo

07.06.2019

V hotelovém průmyslu se denně děje spousta věcí. A vzhledem k tomu, že momentálně vedu jednu velmi absurdní pracovní korespondenci, vzpomněl jsem si na článek, který běhá internetem bezmála 20 let.

Nejedná se tedy o můj autorský text, ale o text, který jsem prvně dostal do ruky někde v roce 2002.

Snad vás to pobaví stejně jako mě i po tolika letech:

Skutečná korespondence jistého londýnského hotelu s jedním z hostů

Hotel se rozhodl uveřejnit dopisy v listu Sunday Times, čímž získal značné uznání pro schopnost sebeironie:

Vážená slečno pokojská,
prosím nenechávejte mi v koupelně žádná hotelová mýdla. Přivezl jsem si své vlastní toaletní mýdlo zn. Dial. Odneste prosím těch šest nepoužitých mýdel z poličky pod lékárničkou a ta tři ze sprchového koutu také. Překážejí mi.
Děkuji vám,
S. Berman

Vážený pokoji 635,
já nejsem Vaše pravidelná pokojská. Vaše pokojská má dnes volno a bude zpátky ve čtvrtek. Odnesla jsem 3 hotelová mýdla ze sprchového koutu, jak jste požadoval.
Těch 6 mýdel jsem dala pryč z poličky, aby Vám nepřekážela. Položila jsem je na krabici s papírovými kapesníčky pro případ, že byste změnil názor. Přidala jsem pouze 3 nová mýdla, protože podle instrukcí vedení musím nechávat na každém pokoji 3 mýdla denně. Doufám, že nyní je vše v pořádku.
Kathy, pokojská

Vážená slečno pokojská - doufám, že jste moje pravidelná pokojská. Zřejmě Vám Kathy neřekla o mém upozornění ohledně hotelových mýdel. Když jsem se včera večer vrátil do svého pokoje, zjistil jsem, že jste na poličku pod lékárničkou přidala 3 malá mýdla Camay. Budu tady v hotelu bydlet 14 dní a přivezl jsem si své vlastní toaletní mýdlo zn. Dial. Nebudu tedy těch 6 malých mýdel potřebovat. Na poličce mi překážejí, když se holím, čistím si zuby atd. Odneste je, prosím.
S. Berman

Vážený pane Bermane, asistent manažera pan Kensedder mě dnes ráno informoval, že jste mu včera večer telefonoval a nebyl jste spokojen s hotelovým servisem ve svém pokoji. Přidělila jsem do Vašeho pokoje novou pokojskou. Přijměte mou omluvu za způsobené nepříjemnosti. V případě dalších problémů mě prosím kontaktujte, osobně vše vyřeším. Volejte linku 1108 mezi 8:00 a 17:00.
Děkuji.
Elaine Carmen
provozní

Vážená paní Carmen,
Nemám možnost Vás telefonicky kontaktovat, protože odcházím z hotelu ráno v 7:45 a vracím se v 17:30 nebo 18:00. Proto jsem včera večer volal panu Kensedderovi. Vy jste tu už nebyla. Jen jsem pana Kenseddera požádal, jestli by mohl něco udělat s těmi hotelovými mýdly. Ta nová pokojská, kterou jste mi přidělila, si nejspíš musela myslet, že jsem nový host, protože přidala 3 nová mýdla do lékárničky, spolu s pravidelnou dodávkou 3 mýdel do sprchového koutu. Za pouhých 5 dní jsem tu už nashromáždil 24 hotelových mýdel.
Proč mi tohle děláte?
S. Berman

Vážený pane Bermane,
Vaše po pokojská, Kathy, byla instruována, aby přestala dávat mýdlo do Vašeho pokoje a všechna přebytečná mýdla odnesla. V případě dalších dotazů prosím volejte linku 1108 mezi 8:00 a 17:00.
Děkuji,
Elaine Carmen,
provozní

Vážený pane Kenseddere,
Postrádám své toaletní mýdlo zn. Dial. Všechna mýdla byla z mého pokoje odnesena, což by bylo v pořádku, nebýt toho, že zmizelo i mé vlastní toaletní mýdlo zn. Dial! Včera večer jsem se vrátil později a musel jsem volat hotelového sluhu, který mi přinesl 4 malá mýdla Cashmere Bouquet.
S. Berman


Vážený pane Bermane,
informoval jsem naši provozní Elaine Carmen o Vašem problému s mýdly. Nedovedu pochopit, proč jste ve svém pokoji žádné hotelové mýdlo neměl, protože naše pokojské mají jasný pokyn každý den nechávat 3 hotelová mýdla v každém z pokojů. Situaci okamžitě napravíme. Přijměte prosím mou omluvu za způsobené nepříjemnosti.
Martin L. Kensedder, Assistant Manager

Vážená paní Carmen,
kdo probůh dal do mého pokoje 54 malých mýdel Camay? Když jsem se včera večer vrátil, našel jsem 54 mýdel! Nechci 54 hotelových mýdel Camay! Chci své vlastní jedno toaletní mýdlo zn. Dial. Uvědomujete si vůbec, že tu mám 54 mýdel?
Jediné, co chci, je moje mýdlo Dial. Prosím, vraťte mi moje mýdlo Dial!
S. Berman

Vážený pane Bermane,
stěžoval jste si na příliš mnoho mýdla ve Vašem pokoji, takže jsem je nechala odnést. Pak jste si stěžoval panu Kensedderovi, že nemáte žádné mýdlo, takže jsem je osobně vrátila. To znamená 24 hotelových mýdel Camay, která byla odnesena, a 3 nová mýdla, která máte dostávat každý den. O 4 mýdlech Cashmere Bouquet nic nevím.
Vaše pokojská, Kathy, zřejmě nevěděla, že jsem Vaše mýdla již vrátila a také přinesla 24 hotelových mýdel Camay plus 3 mýdla nová. Nevím, jak jste přišel na to, že náš hotel dává na pokoje velká mýdla zn. Dial. Podařilo se mi najít jedno velké mýdlo Ivory, které jsem Vám nechala v pokoji.
Elaine Carmen,
provozní

Vážená paní Carmen,
rád bych Vás krátce informoval o nejnovějším stavu zásob mýdla ve svém pokoji. K dnešním dni eviduji: na poličce pod lékárničkou- 18 mýdel Camay ve čtyřech sloupečcích po 4 a jednom sloupečku po 2. Na krabici s papírovými kapesníčky - 11 mýdel Camay ve sloupečcích po 4 a 1 po 3. Na koši na prádlo- jeden sloupeček se třemi mýdly Cashmere Bouquet, jeden sloupeček 4 hotelových mýdel Ivory a 8 mýdel Camay ve dvou sloupečcích po 4. V lékárničce - 14 mýdel Camay ve třech sloupečcích po 4 a jednom sloupečku po 2. Ve sprchovém koutě- 6 mýdel Camay, velmi vlhkých. Na severovýchodním rohu vany- 1 mýdlo Cashmere Bouquet, lehce použité. Na severozápadním rohu vany - 6 mýdel Camay ve dvou sloupečcích po 3. Až bude Kathy uklízet můj pokoj, požádejte ji, prosím, aby všechny sloupečky mýdel byly pěkně vyrovnané a pečlivě oprášené. Dále ji upozorněte, že sloupečky s více než 4 mýdly mají tendenci se kácet. Dovoluji si upozornit, že parapet okna v ložnici je nevyužitý a mohl by tedy být skvělým místem pro budoucí dodávky mýdla.

A ještě jedna věc - obstaral jsem si nové velké toaletní mýdlo zn. Dial, které nyní uchovávám v hotelovém trezoru, aby nedošlo k dalším nedorozuměním.
S. Berman