Za celý ten průser může Čína

19.03.2020

Posloucháte to taky z televize, jak je Čína úžasná, že nám teď prodává roušky, respirátory a léky? Uvědomuje se si tady vůbec někdo za to všechno může ČÍNA!!!!

Já jsem upřímně začal vnímat, že se v Číně něco děje až po Novém roce, ale fakt je ten, že první nakažený v Číně byl již někdy v listopadu 2019. Bohužel to nikdo neřešil a tak se nákaza šířila dál. Po vzoru SSSR a průšvihu s Černobylem ale Čínská komunistická strana lhala nejen světu, ale celému svému lidu. Kdyby to v Číně už tehdy podchytili, nemuselo se vůbec nic stát.

Čína díky své liknavosti a strachu z celosvětové ostudy nechala denně do Číny přilétat tisíce cizinců a stejné množství z Číny do celého světa odlétalo zpět.

A teprve na přelomu prosince a ledna, kdy už situace byla neúnosná, a svět se o nákaze dozvěděl, tak Čínská lidově demokratická republika začala jednat. Ale to už po světě chodily miliony nakažených lidí.

Podle BBC první lednové týdny úředníci ve Wu-chanu trvali na tom, že virem se můžou nakazit pouze ti, kteří přišli do styku s infikovanými zvířaty. Nevydali žádné pokyny k ochraně lékařů.

Přitom Čínští lékaři informovali tamní vládu o tom, o jak zákeřný vir se jedná. Všichni víme, jak to dopadlo. Lékaře stíhala policie, vyhrožovali jim vězením. Až se jeden z těchto lékařů sám nakazil a zemřel.

Teprve 20. ledna Čínský prezident informoval svět a potažmo Čínu o šíření nebezpečné nákazy. Tři dny po tom Wu-chan zavřeli. Nikdo nesměl tam ani ven. Bohužel se tato informace do Wu-chanu dostala velmi pozdě a tak z Wu-chanu stačilo odjet 5 000 000 obyvatel.

Chápete, že k takovým opatřením došlo 2 měsíce po zjištění prvního případu?

Já jsem přesvědčen, že již v prosinci a lednu v ČR byly případy Koronaviru. Jen to tehdy ještě nikdo neuměl identifikovat, takže se léčil stejně jako těžší chřipka.

V únoru se nákaza rozšířila v Evropě. Především v Itálii. Číňanů je v Itálii hodně a většina jich byla doma slavit Čínský Nový rok. Takže když se milí Číňánci vrátili, nakazili půlku Itálie. Sice v Evropě panuje nenávist k Itálii, že oni virus zanesli do Evropy, ale není to tak. Zase to byli Číňani, protože Čína nebyla schopna už dávno zavřít hranice a vypořádat se s virem sama.

Ano, teď můžeme kritizovat, že Itálie zareagovala pozdě, že neuzavřela města a hranice, že....

Na jejich obhajobu byli první v Evropě. My všichni ostatní už jsme měli srovnání. Věděli jsme jak rychle se to šíří, jaká opatření je třeba udělat. Co věděli oni? Nic. Vždyť Čína celou dobu mlžila a mlží.

Zrovna dnes jsem slyšel v rádiu, že Wu-chan nemá další nakažené. Tak sláva, tedy pokud se jim dá věřit. Trvalo to 4 měsíce od zjištěného prvního případu a 2 měsíce ode dne, kdy Čína přiznala, že má problém. Ale...

Teď Číňani stejně nikam nemůžou, protože kdyby vycestovali kamkoliv do světa, zase to někdo chytne a přitáhne zpět do Číny a v tom jejich bordelu, který v celé Číně je by se to opět rozjelo nevídanou rychlostí. Takže izolace trvá. A lék stále v nedohlednu.

Jestli tomu tedy správně rozumím, tak abychom zarazili šíření Koronaviru, potřebujeme v tom lepším případě 2 měsíce. V tom horším měsíce 4. Tak to je dobrá zpráva. Naše děti několik týdnů, možná i měsíců nebudou chodit do školy. Cestovní ruch je úplně v háji. Firmy propouštějí zaměstnance. V lepším případě jsou zaměstnanci doma za 60 % platu. Velké fabriky zavírají. Život se zastavil.

Po ulicích chodí mimozemšťani v rouškách. Všichni jsme v karanténě. Hospody zavřený, zavřená jsou i divadla, sportoviště, kulturní domy.

Ti šťastnější mohou do práce a z práce. Ti méně šťastní sedí doma a čumí na bednu.

Babiš a spol vysílají státní speciály pro roušky a vše potřebné, abychom pandemii zvládli. Přesto že stejný materiál se dá koupit i v Evropě.

Kancléř Mynář společně s ex socanem a bývalým ředitelem Českých aerolinií Tvrdíkem, které mimochodem pod Tvrdíkovým vedením málem krachly, byli ještě 20 února na návštěvě v Číně, jako by se nechmelilo. A s karanténou se ani neobtěžovali.

A zatím, co lidé doma šijí roušky, aby se zahalili a dodaly chybějící potřebným, Miloš někde ve svém úkrytu /pokud tedy ještě žije/ plánuje svoji další cestu do jeho milované komunistické Číny.

Průšvih je v tom, že celý svět tu Čínu tak strašně potřebuje, že nikdo nic proti Číně nepodnikne.

Zaizolovat je, nekupovat od nich. Nepustit je do Evropy. Ať si to vyžerou. Jenomže to nejde. Celá světová ekonomika je tak napojená na Čínský trh, že by to byl celosvětový kolaps.

Ale chci, aby celý svět věděl a pamatoval si, že za ten PRŮSER v roce 2020, můžou ČÍŇANI.

Že za celosvětovou ekonomickou krizi, můžou ČÍŇANI.

Za to, že lidi nemají práci, můžou ČÍŇANI.

Za to, že naše děti nechodí do školy, můžou ČÍŇANI.

Že v létě nepojedeme na dovolené, protože na to nebudeme mít, tak za to taky můžou ČÍŇANI.

Za to, že nám zdraží potraviny, tak za to taky, můžou ČÍŇANI.

Takže, až zase budete mít někdy tendenci chválit Číňany za cokoliv, uvědomme si, že za vše špatné, co se teď ve světě děje, můžou ČÍŇANI!!!

A na konec poděkování Janu Tunovi za jeho status na FB, ze kterého jsem částečně čerpal a který mě nakopl napsat tento text. A nezapomeňte, i za to můžou ČÍŇANI.